| anonim_4396 a întrebat:

Cate kg ai voie sa iei in avion Blue Air?

25 răspunsuri:
| dulshe a răspuns:

Tatal meu a fost cu blue air si la lasat cu 25 de kg bagaj si 5 kg de mana,

| ines a răspuns:

Eu mi-am luat Sambata bilet de la blue air ai voie 20 de kg si peste20 pana la 32 kg platesti 7 euro pentru kg bagaj de mana ai voie 7 kg

| claudya a răspuns:

Depinde de cursa si de transportator...bagaj de cala peste 20kg platessti fiecare kg in plus...bagaj de mana max 8 kg...asta din cauza spatiului foarte redus al compartimentului de bagaje...

daniela
| daniela a răspuns:

Din cate stiu 20 kg bagaj cala + 5 kg xel de mana... tot ceea ce depaseste se plateste ( intre 5 si 7 euro/kg functie de cantitate)

luciana
| luciana a răspuns:

In orice avion, iti este permisa un bagaj de 20 de kg / persoana, iar daca bagajul depaseste acest barem, vei plati in plus, pentru orice kg, pe care il depasesti; este si o limita de care trebuie sa ti cont.

| toto a răspuns:

Intre 15 si 20 kg maxim.

| madonica a răspuns:

Maxim 25 de kg

| kayura a răspuns:

Matusa mea a fost acum cateva zile cu Blue Air si am inteles intre 20 kg si 30 kg iar max la cel de mana 5 kg

| deea_6152 a răspuns:

E in facut de clasa. oricum 20 la cala la economic si 5(merge si 7) de mana dar nu ti l cantareste nimeni de obicei dar sa nu para chiar f mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba 20 ba 25. pe net scrie ca este voie cu 25 iar peste 25 kg se plateste 6 euro per kg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cite kg ai voie sa iei in avion blue air

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai voie 20kg la bagaj de cala si platesti 20€. Bagajul de mana este de 7kg si este liber. Cei 20€ se platesc la bagajul de cala atat la dus cat si la intors si nu are nimic de a face cu kg plus pe care va trebui sa le platesti separat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce nu am voie sa iau in bagajul de mina
dulciuri am voie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blue Air are un telefon non-stop cu tarif normal unde puteti intreba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai voie 32 acum bagaj de cala hihi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate kg ai voie la cala blue air?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Blue Air bagajul de cala este de pana la 32 kg, contracost 15 euro/bagaj/segment. Adica, daca aveti bilet One Way va costa bagajul 15 euro, iar daca aveti dus-intors 30 euro/bagaj.
Bagajul de mana sa nu depaseasca 10 kg/persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

32 de kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| elena93 a răspuns:

Buna.Mi-am cumparat bilet de avion blueair am platit o taxa pentru bagaj de cala de15 euro si mi-a zis ca am voie la plecare 10 kg iar la intoarcere 30 kg. Dupa cate am auzit cand pleci poti sa ai 20 kg de ce eu am voie doar cu 10 kg?

| Mffy a răspuns (pentru claudya):

Si cat platesti pentru. fiecare kg in plus?