| XxBoGdYxX a întrebat:

Cati ani pot trai beta splendens? cum isi fac cuibul de spuma?

Răspuns Câştigător
| dana_1567 a răspuns:

Durata de viata: 2-3 ani
poate te ajuta acest articol (vezi comentarii) ca sa te lamuresti si cu cuibul
http://www.blog.petz.ro/pesti-de-acvariu-beta-splendensis/

7 răspunsuri:
| tump a răspuns:

E simplu beta splendens pot trai 2 ani si chiar 3 dar putini ajung la varsta asta!
Iar cu spuma! Masculul si Femela se apropie si se unesc si fac ca o forma de funda si depune ouale, iar dupa ce nasc puii masculul se invarteste si face un cerc de spuma ala este cuibul, iar daca se apropie cineva de cuibul lui masculul sare repede si-l musca! iti place raspunsul meu?

| tump a răspuns:

E simplu beta splendens pot trai 2 ani si chiar 3 dar putini ajung la varsta asta!
Iar cu spuma! Masculul si Femela se apropie si se unesc si fac ca o forma de funda si depune ouale, iar dupa ce nasc puii masculul se invarteste si face un cerc de spuma ala este cuibul, iar daca se apropie cineva de cuibul lui masculul sare repede si-l musca! iti place raspunsul meu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu beta splendens pot trai 2 ani si chiar 3 dar putini ajung la varsta asta!
Iar cu spuma! Masculul si Femela se apropie si se unesc si fac ca o forma de funda si depune ouale, iar dupa ce nasc puii masculul se invarteste si face un cerc de spuma ala este cuibul, iar daca se apropie cineva de cuibul lui masculul sare repede si-l musca! iti place raspunsul meu?

| adrian_8167 a răspuns:

2-3 ani daca au pereche mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 1, 5 - 2

Uneori 3 sau 9 ani

Iar cu spuma! Masculul si Femela se apropie si se unesc si fac ca o forma de funda si depune ouale, iar dupa ce nasc puii masculul se invarteste si face un cerc de spuma ala este cuibul, iar daca se apropie cineva de cuibul lui masculul sare repede si-l musca! iti place raspunsul meu?

| Realtuning a răspuns:

Vezi aici pe blog vezi toate detaliile http://beta-splendensis.blogspot.com