| anonim_4396 a întrebat:

Ce ai voie sa iti iei in bagaj la avion la blue air?

Răspuns Câştigător
| carmencita80 a răspuns:

In bagajul de mana (max 5 kg) ai voie: actele, banii, aparatul foto, laptop-ul telefonul, hainute, agenda, pixuri (sa nu fie din metal), deci lucruri (obiecte fragile) si care nu sunt din metal.
Nu ai voie: trusa de machiaj, ruj, obiecte ascutite, spray-uri, lichide >100 ml (deci sa nu va luati suc sau apa plata, ex de 500 ml, ca vi-l arunca)
Oricum, in cazul companiei Blue Air, se serveste gratuit la bord un pahar cu apa
Culmea culmilor: nu-ti da voie cu sticla de Coca Cola inainte de trecerea la frontiera dar o poti cumpara la un pret dublu dincolo de frontiera, ufff

In bagajul mare (

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna nu stiu exact la blue air dar la alte companii poti lua strictul necesar, greutate de 30 kg. Din cind in cind te mai intreaba de medicamente, creme dar asta foarte rar, mie mi s-a intamplat doar de 2 ori pina acum sa ma intrebe de crema si de medicamente, in rest a fost ok.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tigarii ai voie