| rayul a întrebat:

Am un laptop de 43.9 cm, destul de maricel (e de gaming). Am voie sa-l iau ca bagaj de mana, in avion? Argumentati raspunsul, va rog! Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

As argumenta daca ai spune si cu ce companie vrei sa zbori. Ce dimensiune dai tu, nimeni nu-si da seama. Grosime, latime etc?

| rayul explică (pentru darrio2007):

Latime: 42.3 cm
Intaltime(grosime): 3.3cm
Adancime: 30.4cm
Greutate: 3.3kg
Compania Wizz Air

| rayul explică (pentru darrio2007):

Iti multumesc, dar asta am gasit si eu, e la mintea cocosului!
Ma refeream la cineva care a trecut prin asta, sa-mi explice din propria experienta sau sa fii auzit de la rude/prieteni/cunostinte!

| SSMarius a răspuns:

Daca bateria e detasabila e posibil sa nu te lase cu el. Bateria detasabila poate fi utilizata ca si " bomba " si nu te primeste cu ea in avion. Pentru test. cauta o baterie incarca-o maxim si apoi fa scurt circuit pe ea sa vezi ce incendiu face.