| noname_1116 a întrebat:

Ce argumente pozitive si negative aveti despre emisiune Discovery?

10 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Discovery e un canal american si americanii se pricep sa faca emisiuni interesante, inteligente si distractive in acelasi timp. Eu ma uit mult la Discovery Chanel si Discovery Sience si sunt canale exceptionale. Nu e ca la noi cum e de obicei, adica inviti nebuni la televizor fara sa ti cont de educatiea tinerilor care ar putea sa creada cinestie ce, ca sa faca audienta si un exemplu bun ar fi OTV. Americanii nu ar permite sa fie difuzate asemenea porcarii care sunt la OTV si nu numai americanii.

| dulcik a răspuns:

Acum depinde ce emisiune. Din cand in cand ma mai uit pe discovery la how it`s made

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discovery, este un brand australian, menit sa dezvolte cultura generala. Daca o sa continui sa-l urmaresti, mintea ta va avea de suferit schimbari, in sensul bun. happy

| Arthur a răspuns:

Este un canal extraordinar, iar micile poticneli nu afectează cu nimic calitatea emisiunilor. După mine este unul din cele mai tari pachete de programe.

| Ganduri albe a răspuns:

Ador discovery mai ales Fenomene Stranii happy

| ELD a răspuns:

Nu sunt eu prea mult cu genurile astea de canale...sigura emosiune la care ma uit e "cum se fabrica" sau "how it is made"dupa parerea mea este un canal foarte educativ, din care poti invata multe lucruri foarte interesante.Si ce mai este interesant este faptul ca acest canal este pe intelesul tuturor, explica totul coerent ca sa inteleaga lumea ce se intampla acolo de fapt...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de emisiune.Eu urmăresc A Hounted şi Mithbusters(asta în caz că nu se repetă episoadele). Da este un canal Tv foarte util

| elyssa20 a răspuns:

Imi place la nebunie acest program.eu urmaresc:Accidente socante, Eroi adevarati, Tehnici esentiale de supravietuire, Supravietuitorii dezastrelor, Top Gear, Meserii murdare, Fenomene stranii, secundele dinaintea dezastrului, monstrii apelor. ti le recomand si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Discovery sunt multe emisiuni interesante. Mie imi place Time Warp si How it's made dar mai sunt unele mai ciudate, mai dramatice, cum ar fi Probleme in paradis sau Paradisul pierdut (scuze ca nu am folosit ghilimele) si unele pe care copiii au voie sa le vada la ora 22:00 dar nu si la 23:00 (cand se indreapta catre horror) si se numesc, in cazul de fata, se numeste : Fenomene stranii. Ma rog, depinde de gusturi. Eu de obicei ma uit laDiscovery si Animal Planet. Am uitat sa spun ca mai sunt unele dramatice : La un pas de moarte si unul interesant, Cautatorii de mituri. Toate acestea imi plac mult.

| Libelle a răspuns:

E foarte educativ sh fain canalul. nu prea ama argumente contratongue