| dolores_4478 a întrebat:

Voi ce criterii aveti cand va alegeti un model?
Despre voi ca model pentru altii, despre modele pozitive si modele negative.

Răspuns Câştigător
| SkyFly a răspuns:

Salut! Pentru ce e nevoie de un model, nu trebuie noi sa fim unici? Eu ca model pentru altii... poate ca sunt desi poate nu as vrea, uneori cred ca incercam sa copiem ceea ce vedem si nu sa luam un tipar iar noi sa ne mulam pe el.
Modele sunt peste tot, in fiecare om, insa de cele mai multe ori modelele negative ne iau ochii pentru ca ies in evidenta mai mult decat cele pozitive.
Cred ca fiecare om trebuie sa aiba anumite principii si nu modele in viata pentru a nu suferi mai apoi deziluzii.
Asadar nu am criterii...aleg principii, nu modele.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modele adevarate in viata sunt putine, toata lumea din ziua de azi are modele precum : Rihanna, Lady Gaga, 50 Cent, Adi Minune sau mai stiu si eu cine.Trebuie sa intelegem ca acestia nu au ajuns acolo unde sunt doar datorita norocului, poate ca sunt subiectiv, ca urasc toate persoanele pe care le-am mentionat mai sus, insa trebuie sa invatam sa ne alegem modele potrivite carierei pe care vrem sa o urmam.
De exemplu daca iti doresti o cariera in informatica nu ai cum sa nu ii simpatizezi pe Bill Gates sau pe Steve Jobs