| MihaiMB a întrebat:

Cineva din Brasov? Ce locuri imi recomandati sa vizitez?

Răspuns Câştigător
| explorandromania a răspuns:

Recomand in Brasov:

✅Biserica Neagra
✅Piata Sfatului
✅Plimbare pe promenada de sub Tampa
✅Tampa (se poate urca cu telecabina sau o drumetie)
✅Strada Sforii
✅Turnul Alb si Turnul Negru, de aici aveti o priveliste frumoasa asupra orasului.
Pentru a va ghida in oras folositi Google Maps

Alte locuri de vazut in Judetul Brasov gasiti pe urmatorul link:

https://explorandromania.blog/2023/06/24/ce-sa-vizitam-in-judetul-brasov/

Excursie frumoasa!

5 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Centrul Vechi cu Biserica Neagra si muzeele de pe acolo.
Cele doua turnuri(Alb si Negru)
Cetatea Cetatuia(e inchisa dar ai priveliste faina de acolo)
Pietrele lui Solomon
Parcul de sub Tampa
Sa urci pe varful Tampa(iti ia 40 de minute dar ai o priveliste foarte de acoli de la belvedere)
Gradina zoologica si un parc cu lacuri din cartierul Noua.

| Dragobeta a răspuns:

Vis-a-vis de Biserica neagra (intr-o curte) este cea mai veche biserica ortodoxa din Brasov. Este si frumoasa. Si gratuita vizitarea happy
Apoi, zona "Dupa ziduri". Bastionul tesatorilor care de fapt arata ca o curte sau mica cetate. Poarta Ecaterina si vecina cu ea Poarta Schei. Si inca multe altele.

| LisaJulie a răspuns:

Biserica Neagra mi se pare cea mai frumoasa

| LisaJulie a răspuns:

Și centrul