| crisbebe a întrebat:

Ce loc din Romania vi se pare foarte interesant? adica el ca peisaj? dar un loc cu o poveste foarte interesanta? detalii va rog
sustin ca si tara noastra are locuri incarcate de povesti interesante
funda

6 răspunsuri:
| Razvan_No_1993 a răspuns:

Sibiu!

| SCG8 a răspuns:

Mie mi se pare ca si Buzaul are locuri uimitoatre si peisaje la vfel are focul viu, vulcani noroiosi singurii din Romania, tara Luanei unde se spune ca au trait uriasi, colti, muzeu de chihlimbar, muntii de sare etc...

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Pe langa celebrii si superbii munti,eu zic ca Statuia lui Decebal (Decebalus Rex) in piatra,in munti,undeva intre Drobeta Turnu Severin si Arad, e superba, cea mai frumoasa din tara, si de altfel si cea mai veche, din vremea Romanilor.

| Iubibilăă a răspuns:

Bucuresti si Constanta sunt cele mai frumoase.
Calatorie placuta.
Pa, pa.

| Paul1498 a răspuns:

Mai la Borsa e prin Mara Mures e splendid daca vrei sa faci si putin sport poti sa mergi pe Pietrosul Rodnei(splendid, dar greu), ai mocanita, piscina si multe case taranesti unde nu mai vezi in taota Romania.

| Mareacluj a răspuns:

Orsova-zona Cazanele Dunarii, acolo e si statuia lui Decebal si vechiul oras ascuns sub apa. Eu am fost anul trecut din Cluj-Napoca 3 zile, pe Transalpina, cu noapte cazare la Tg.Jiu, unde am vizitat operele lui Brancusi, am stat o zi acolo, unde am inchiriat o salupa si m-am plimbat.Sunt multe chestii interesante acolo:Tabula traiana, ceva pesteri cu istoria lor, merita vazuta zona iar peisajul e magnific. M-am intors prin Horezu, Curtea de Arges (manastirea), Transfagarasan cu Balea Lac si Vidraru.Cred ca e cel mai frumos traseu pe care l-am facut pana acum prin tara, si crede-ma am vazut aproape tot ce se vedea in Ro.