| anonim_4396 a întrebat:

Ce muzee imi recomandati in Bucuresti? O sa vin in week-end in Bucuresti si as vrea sa merg la un muzeu care sa imi ofere atat un spatiu de relaxare cat si galerii unde sa vad lucruri interesante. Nu as vrea sa merg la un muzeu care arata inca de parca ar fi ramas in comunism.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie imi place foarte mult Muzeul National de Istorie, dar acum e deschis doar partial. Oricum, tezaurul merita vazut.
Cel mai potrivit descrierii tale este Muzeul National de Arta. Se gaseste in Palatul Regal, o cladire minunata si are mai multe picturi de mare valoare.

2 răspunsuri:
| pepino a răspuns:

Muzeul Antipa m-a fascinat inca din copilarie si, de cate ori merg la Bucuresti, nu pierd aproape niciodata ocazia de a-l revedea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzee noi din bucuresti