| Jardelin a întrebat:

Ce obiective turistice sau de distractie sint pentru copii in judetele Prahova, Brasov si Sibiu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Sibiu este Dumbrava, a placut foarte mult copiilor mei, atat Muzeul Satului cat si Gradina zoologica... ba chiar e si un castel mic si cochet, intr-un sat din apropiere, parca Cisnadioara. Au multe pensiuni frumoase sa poposesti vara. Noi am prins turnir de cavaleri, concurs de tras cu arcul, o feerie!
In Brasov ar fi Aquamagic-ul, mai e un strand frumos si discret in Codlea (apa e cam rece totusi acolo), complexul de la Bran cu multe distractii pentru copii, cetatea Rasnoavelor, ba chiar am inteles ca ar fi si o tiroliana pe undeva prin judet, dar n-am aflat inca daca i-au dat drumul.
In Prahova am fost doar la Slanic Prahova, so and so pentru copii...

4 răspunsuri:
| epurel a răspuns:

Da-i un search pe google, sigur vei gasi ceva.

| Jardelin explică (pentru epurel):

Esti tare! Inchipuie-ti ca puteam si eu sa caut pe Google, insa am vrut sa stiu direct de la niste forumisti TPU niste recomandari, eventual niste pareri ale lor.

| patrick1386 a răspuns:

Http://www.budgethotel24.com ..pe mine m-a ajutat mult cand am vrut sa plec in vacanta...

| kaloma a răspuns:

In Sibiu mi-a placut Muzeul Etno-Tehno.in Brasov:Muzeul primei scoli romanesti. poti merge si la Adventure parc