| chocolate27 a întrebat:

Ce oras v-ar placea sa vedeti dintre Paris si Londra si de ce?

13 răspunsuri:
| CiocolataCuMereSiScortisoara3 a răspuns:

Paris petru ca e orasul iubirii nu? si ar fi frumos sa fi acolo cu persoana iubita adica ar putea fi chiar si mama...

| Scherimuvi a răspuns:

Paris pentru ca este orasul iubiri pasiuni si ce ar fi si mai frumos ar fi sa ai pe cineva langa tine o persoana apropiata tie in plus orcine vrea sa vada parisul

| IGM a răspuns:

PARIS,acolo e orasul luminilor, orasul iubirii, si uita-te si tu http://www.google.ro/......tp?/imgres http://www.google.ro/......tp?/imgres http://www.google.ro/......tp?/imgres http://www.google.ro/......tp?/imgres mi-as dori sa le vad pe toate.

| CookiieGeniuss a răspuns:

Vreau sa-ti spun ca le-am vizitat pe amandoua,imi este greu sa aleg,dar pana la urma,punand toate lucrurile cap la cap,am ales Paris,stiu ca este un oras cunoscut si ca am ales o idee comuna, cum de altfel ar face toti alegand cest loc, dar iti spun sigur ca Parisul este mai interesant...Acolo este istorie, sunt foarte multe de vizitat si chiar indragesc acest loc.happy

| IGM a răspuns:

In Londra oamenii sunt reci si strica totul, parerea mea.

| annaangel17 a răspuns:

Londra deoarece sunt multe cladiri frumoase,.Big Ben.Multe altele...Ce as vrea sa merg acolo:X:X:Vad ca am pareri diferite de ceilalti

| Christina a răspuns:

Londra! E plina de istorie :d

| Alin1999 a răspuns:

Am fost in amandoua dar mie imi place londra
(dar mai bine mergi new york e mult mai bun)

| alexsz95 a răspuns:

Paris, deoarece am fost acolo si a fost extraordinar, daca vrei sa mergi undeva iti recomand Paris cu cel mai mare drag!

| adorciocolata a răspuns:

Sunt 2 orase superbe. Am fost in Paris si a fost extraordinar. Am vizitat cam toate obiectivele importante din Paris: magnificul turn Eiffel, simbol al dragostei si al Parisului, un loc in care cu siguranta ai vrea sa te reintorci. Mai ales ca se poate urca pana in varf iar privelistile sunt superbe. Muzeul Louvre - cel mai mare muzeu din lume care adaposteste cele mai faimoase picturi (Mona Lisa al lui Da Vinci), sculpturi (Venus din Milo). Cladirea este veche si foarte frumoasa iar in fata ei se afla renumita piramida din sticla, care este si intrarea de fapt. Catedrala Notre-Dame - arhitectura gotica. Iti poti scrie o dorinta intr-un caiet si se zice ca aceea se va indeplini. Celebrul bulevard Champs-Elysee si Arcul de Triumf - magazine luxoase, restaurante si nu in ultimul rand, bine cunoscutul Arc de Triumf. Cartierul La Defense - un cartier american, cu zgarie-nori si impunatorul Grande Arche. Am mai vizitat Castelul Versailles (o cladire superba cu gradini elegante, tipic frantuzesti cu multe flori si fantani arteziene) si Disneyland (o oaza de distractie pentru toate varstele).
La Londra nu am ajuns, dar mi-as dori.

| lenutza001 a răspuns:

Paris dar te sfatuesc sa te duci cu iubirea ta(prietenul)pentru ca sunt unele locuri care sunt minunate pentru un cuplu...care se iubeste

| AlinaG a răspuns:

In amandoua o sa dai nas in nas cu turistii...

| trolling a răspuns:

Londra clar!