| irrynuca a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de turism? Imi place foarte mult geografia si vreau sa dau in turism. ce sfaturi puteti sa imi dati?

4 răspunsuri:
| natalia_2288 a răspuns:

Ca iti place turismul asta e putin dar mai gandeste-te in viitor ce o sa lucrezi cu aceasta specialitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci ceea ce iti place e cel mai important!

| Kitty* a răspuns:

Salut! Este decizia ta si eu iti recomand sa iti urmezi chemarea. Daca iti place geografia, facultatea de turism e potrivita.
Din cautarile ce le-am facut acum, am aflat ca este o facultate usoara, salariul depinde de firma la care te angajezi.
Poti ajunge ghid turistic/agent de turism sau asistent universitar.
Inteleg ca iti place sa calatoresti, asa ca meseria de ghid tursitic e frumoasa:vezi multe locuri, inveti traditii, cunosti popoare.
Mult succes!

| spiridus_7223 a răspuns:

Foarte frumos.bravo respect sa mergi mai departe