| Iubesc Limonada a întrebat:

Ce parere aveti despre Romania? Sincer

Răspuns Câştigător
| simona_6231 a răspuns:

E o tara frumoasa dar nu stim sa o apreciem, insa economia si alte chesti te fac sa te gandesti ca singura cale sa razbati e sa muncesti in strainatate... dar cand esti plecat din romania iti iubesti tara asa cum e easad

32 răspunsuri:
| SRDC a răspuns (pentru simona_6231):

Perfect de acord cu tine, nu as fi putut sa ma exrim mai bine de atat, exact asa gandesc si eu, numai ca as mai avea de adaugat cateva lucruri personale.

Sincer imi e rusine ca sunt roman, pur si simplu imi e rusine, am fost plecat si eu pe pamanturi straine si am fost pus in ipostaze jenante cand lumea ma intreba de unde sunt, eu ziceam ca din Romania si in acel moment parca aparea bluescreen la pc, practic se reseta tot, oamenii nu imi mai zambeau, unii chiar nici nu mai salutau (foarte jenant) practic am devenit o fantoma de care toata lumea se ferea dar ma tolerau din bun simt, foarte urata experienta, am fost pus in sitiatia asta de vreo 3 ori, apoi preferam sa mint si sa spun ca sunt polonez (nici astia nu sunt vazuti bine, dar parca romanu are raie) m-am simtit un fel de paria. Concluzia e ca IMI E RUSINE SA ZIC CA SUNT ROMAN

| darius2003 a răspuns:

Mie imi place numai ca ari si defecte dar in rest e bine