| Bogdan_Nicolae_1995 a întrebat:

Ce se intampla daca cumpar bilet de avion inainte sa devin major dar plecarea este dupa ce implinesc 18 ani?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla nimic, poti pleca linistit. Dupa ce esti major, chiar daca pleci in strainatate, nu mai ai nevoie de acordul parintilor si nici de insotitor major.

| BogdanDediu a răspuns:

Nu cred ca se intampla nimic dupa 18 ani ai voie sa faci ce vrei laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se intampla nimic. Nu conteaza ce varsta ai cand cumperi biletul

| mihai69 a răspuns:

Ce ai vrea să se-ntâmple?!? Devii major, aia se-ntâmplă; așadar poți pleca liniștit cu avionul (dacă ai bilet și C.I. / pașaport valabil).