| lulu_3036 a întrebat:

Stie cineva daca se poate cumpara un bilet de avion pentru un minor inainte sa fie facut actul acela la notariat care dovedeste acordul parintilor pentru plecarea minorului in strainatate? Daca da, sunt ceva costuri in plus?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate cumpara, problemele nu au legatura una cu alta, declaratia cu acordul parintilor trebuie prezentata doar la granita, cu ocazia iesirii din tara. Mai exista o ratiune pentru care este bine sa-ti cumperi biletul inainte: daca nu ai un insotitor major, in declaratie trebuie trecut ca insotitor personalul de bord, de obicei prin indicarea companiei aviatice, denumirea si data zborului, ori acestea, de obicei, n-ai de unde le sti, inainte de a cumpara biletul. Numai bine!

1 răspuns:
| trixie13 a răspuns:

Incearca pe wizzair.ro