| PetLover a întrebat:

Ce se poate vizita in brasov si sinaia? dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| ralu08 a răspuns:

Brasov: Biserica Neagra, Piata Sfatului, Cetatea Brasov si Fortificatiile din Tara Barsei, Muzeul de Etnografie.
Sinaia: Castelul Peles (superb castel si curtea, dupa parerea mea este cel mai frumos castel vizitat de mine pana acum in Romania, merita vazut si merita toti banii dati pe bilet.) Pelisor, dar pentru mai multe informatii si poze intra pe site-ul asta.
http://www.welcometoromania.ro/Sinaia/Sinaia_Lista_Obiective_r.htm

2 răspunsuri:
| greieras a răspuns:

Doamne ce intrebare laughing dar ce nu poti sa vizitezi? asta e cea mai buna intrebare

| Qwerty26 a răspuns:

Castelul Bran sau poti sa urci cu telecabina pe munti. Deci poti sa mergi linistit(a)