| NUUSTIU a întrebat:

Ce tara ati vrea sa vizitati? SI de ce?

118 răspunsuri:
| AdrianoB a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez mai multe tari cand o sa am ocazia happy

As vrea sa vizitez SUA pentru a vedea marile orase si mai ales sa ajung la Hollywood, sa vad si eu unde se aduna toate vedetele.

As vrea sa merg in China si in Japonia deoarece sunt doua tari care au traditii foarte frumoase. Cladirile, obiceiurile si multe altele, la ei sunt mai aparte. Si ambele tari sunt frumoase.

As vrea sa mai merg in Brazilia. Este foarte frumos acolo.

Si cred ca in Tailanda m-as mai duce. Si ei au obiceiuri si traditii frumoase. Si tara este nemaipomenita.

Cam atat momentan happy Nici n-am pretentii nu? happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Țările arabe. Cultura.
Pa, pa.

| Okami23 a răspuns:

Eu as vrea sa merg sa vizitez Hawaii (este tara) pentru cultura tiki, plaje, soare, pentru tot.
apoi Japonia pentru cultura anime, obiceiuri, mancare, imbracaminte, mentalitate.
china, pentru tibet, sa merg sa-l vad pe Dalai Lama.
Toate tarile au ceva special, eu ti-am doar trei (de fapt le vreau pe toate),
dar tu care o vrei?

| dianaandra1467 a răspuns:

Aș dori să vizitez Suedia deoarece acolo totul este îngrijit. Coșurile au distanță de abia 6 cm., nu este nici o hârtie pe jos, sunt multe chestii de vizitat. Este o țară..."curată„.
Sau, Italia. Sunt foarte multe monumente și cetăți de pe vremea lui Traian. happy

| miry12 a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez tara america deoarece e cea mai fruniasa si cu hallywood deci..nu stiu.dar.aaa,. asta e tara mea preferata! funda!

| StefyGirl12 a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez Italia pentru ca am mai fost odata si mi.a placut mult pentru ca marea era minunata, foarte albastra.happy Si as mai vrea sa vizitez Elvetia deoarece am auzit ca oamenii sunt de treaba si ca este Tara Ciocolatei, a cesurilor, a bancilor si a cantoanelor. happy

| Madalina_Ghita_1989 a răspuns:

Mi-ar placea sa vizitez Japonia! Am vazut un reportaj facut in Japonia si pur si simplu m-a fascinat. Cred ca pentru un european cultura japoneza e ceva special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Olanda, Germania, Spania, Suedia, Danemarca, Norvegia, Finlanda.

| IMC90 a răspuns:

SUA

| xxdrgn a răspuns:

Buna!
Imi doresc enorm sa vizitez Coreea de Sud. Ma fascineaza cultura lor, muzica lor, orasele lor, dar si locuintele traditionale, portul traditional care e extrem de frumos, felul in care stiu sa puna in evidenta talentele tarii, in mare, imi place aproximativ totul. Spun "aproximativ" deoarece e clar ca exista defecte si pe acolo, insa as fi extrem de fericita daca voi avea ocazia sa ajung in acea mica parte a Asiei, iar apoi poate as da o raita si prin Japonia, cam din aceleasi motive, traditiile lor sunt superbe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

UK.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez Japonia si Coreea pentru ca imi place aspectul oamenilor, cultura lor, muzica, animeurile, limbile bineinteles si cam tot ce tine de ele, mi se par diferite si aparte

| Andrey12 a răspuns:

SUA. Pt ca e o tara frumoasa, cu orase mari.

| 7 a răspuns:

Anglia,pentru vreme.
Egipt-pentru piramide, pentru misterul ce le inconjoara.
Maroc-pentru cultura.
S.U.A-pentru influentele culturale variate.

| swordfish a răspuns:

1 SUA sa cumpar impreuna cu inca 2 3 prieteni niste masini ( fiacare cu a lui) dintralea la 500-1000$ si sa strabatem tara dela ocean la ocean.
2 O tara unde este padure tropicala, mi-ar placea o expeditie in tr=o astfel de padure gen supravietuire

| deyadeea11 a răspuns:

SPANIA CA imi place limba.

| frumusica97my a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez Franta in Paris!
Acolo imi pot intalni iubirea!

| lory172 a răspuns:

As vrea sa vizitez Grecia in special Insula Thassos.Este foarte foarte frumos:X s este si foarte exotica si mai mult as vizita-o pentru peisaj, care este superbbig grin

| TheRoyalHH a răspuns:

Asi vrea sa vititez Romania laughing! Pentru-ca e tara noastra

| huuu a răspuns:

Munich arhitectura si sport(as vrea neaparat sa vad stadionul din munich)

| Raullove a răspuns:

Prima data in Paris orasul iubiri si dupa in america

| princess97 a răspuns:

As vrea in Franta. Imi place foarte mult limba, si e si destul de interesanta arhitectura.

| carlyhalatz a răspuns:

As vrea sa vizitez Australia, ca sa vad cangurii, sa ma duc la opera house, sa fac baie etc.

| shutdown a răspuns:

Germania si franta!

| Faster2010 a răspuns:

Eu mi-as dori sa vizitez Franta, mai exact Parisul. Este un oras minunat, frumos, mai ales ROMANTIC... acolo as vrea sa-mi petrec luna de miere alaturi de aleasa mea love struck. O plimbare pe faimosul bulevard Champs-Elysees, sau cu gondola pe Sena.

Bineinteles ca si SUA merita vazuta din toate punctele de vedere, mai ales New York si Hollywood.

As fii foarte incantat sa vad si Egiptul, piramide si camile laughing. Sunt fascinat de legendele lor, legate de regi, zei etc.

Sunt atatea locuri frumoase de vazut/vizitat in lumea asta, numai bani sa ai.

| sr15mary a răspuns:

Spania! Vreau sa vizitez Santiago Bernabeuwinking

| mdany a răspuns:

Germania.Este o tara unde legea e lege, nivelul de trai este mult mai ridicat si ordinea este sfanta.Plus ca as mai si ramane acolo.

| JustSid a răspuns:

India

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Toate dar Australia în mod special.
Pe curând!

| Cat a răspuns:

As vrea sa calatoresc absolut peste tot, sa descopar fiecare tara in parte. Ma pot inchipui tare usor in postura de turist profesionist.
Cu toate acestea, in fruntea listei pentru mine sunt India si tarile arabe. Mi se par absolut fascinante din punct de vedere cultural.