| NUUSTIU a întrebat:

Ce tara ati vrea sa vizitati? SI de ce?

118 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

De mic visez sa vizitez candva Parisul si U.S.A.Sunt locatiile mele favorite.Au peisaje splendide si obiceiuri.Mai ales ca viata lor e diferita de a noastra in mare parte.

| mgtow a răspuns:

Ma multumesc sa raman in RO pentru ca am fost plecat in strainatate si nu mai vreau sa imi parasesc tara, daca ma reincarnez o sa aleg nationalitatea ruseasca sau cea nemteasca mai vedem ce va fi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Țările arabe. Cultura.
Pa, pa.

| BUBULINA a răspuns:

Asia (japonia,CHINA)
africa (kenya, sudan, tanzania,, somalia, congo
)
sua, AUSTRALIA

| mdany a răspuns:

Germania.Este o tara unde legea e lege, nivelul de trai este mult mai ridicat si ordinea este sfanta.Plus ca as mai si ramane acolo.

| IMC90 a răspuns:

SUA

| DakotaRoyse a răspuns:

Finlanda, să-l văd pe Moş Crăciun big grin
Şi restul ţărilor scandinave, pentru concerte xD

| mixxjim a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Acolo e minunat sa vezi si aurora boreala, a ceva absolut minunat si deosebit

| DakotaRoyse a răspuns (pentru mixxjim):

Categoric day dreaming ăsta e unul din următoarele câteva zeci de motive pentru care mi-aş dori să vizitez toată peninsula scandinavă happy

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Toate dar Australia în mod special.
Pe curând!

| mixxjim a răspuns:

Japonia, m-am indragostit de ea si-mi doresc s-o vizitez de 1000 de ani, de cand am citit Shogun - desi acum, din pacate, sigur Japonia nu mai arata cum arata atunci happy

| vali1985 a răspuns:

Spania deoarece imi place mancarea, limba care se vorbeste, etc.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Eu una as vrea sa vizitez in mod special Spania, deoarece mi se pare foarte frumoasa(imaginile care le-am vazut cu Spania) si din cauza ca imi place foarte mult limba.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Olanda, Germania, Spania, Suedia, Danemarca, Norvegia, Finlanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

UK.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez Ungaria ca e aproape laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul meu este. Japonia! sunt oameni de 100 de ori mai civilizati ca noi, majoritatea europenilor.
Au alta mentalitate..mancarea japoneza,orasele japoneza,limba japoneza, absolut tot ce tine de ea imi place. happy pe langa Japonia as mai vrea sa vizitez:Coreea de Sud, USA, Finlanda(ma fascineaza oarecum limba finlandeza), China si UK.defapt...aproape toate tarile importante le-as vizita, i love to travel.laughing big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franta pentru. ca are ca si capitala orasul dragostei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa vizitez SUA deoarece iubesc LA-ul (Los Angeles) acolo sunt toate vedetele mele preferate,acolo au loc toate evenimentele speciale,sunt pasionata de aceste evenimente,sa vad toate platourile de filmare ale filmelor mele favorite.

Am intalnit o d-na din SUA, si am,, colectat" informatii de la ea, mi-a spus ca acolo vedetele merg pe strada fara nicio problema, cum ar fi Rihanna, Eminem, Demi Lovato [

| Demonull a răspuns:

Hmm thinking de obicei ce am vrut sa vizitez nu am stat sa ma gandesc si am actionat.cred ca in viitorul apropiat o sa fac o vizita Regatului Unit.De ce? De curioshappy

| blueheart a răspuns:

Romania. Avem o tara frumoasa. De de ca nu invatam intai despre tara noastra,sa nu o cunoastem intai pe ea,sa o vizitam pentru ca avem o multime de locuri frumoase, monumente, peisaje? Eu dau exemplu judetul meu-Buzau. Sunt o multime de locuri de vizitat: Focurile Vii din Comuna Lopatari, Vulcanii Noroiosi, Barajul Siriu-e un peisaj nemaipomenit aici, Lacul Vulturilor, Lacul Fara Fund.
Si sunt nenumarate locuri frumoase de vizitat in Romania. Intai sa ne cunoastem tara si apoi sa vizitam si alte tari. Asa vom putea face si o comparatie intre ce am vazut si vom vedea.

| dragodana a răspuns:

Salut! As vrea sa vizitez Egipt pentru ca cred ca am trait acolo intr-o viata anterioara.Ma atrage tot despre Egiptul antic.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Grecia, Italia, Scotia, Anglia, Turcia, Egipt, Germania.

| AnimatedSignature a răspuns:

As vrea sincer sa vizitez Danemarca sau Grecia, dar nu stiu de ce big grin

| Okami23 a răspuns:

Eu as vrea sa merg sa vizitez Hawaii (este tara) pentru cultura tiki, plaje, soare, pentru tot.
apoi Japonia pentru cultura anime, obiceiuri, mancare, imbracaminte, mentalitate.
china, pentru tibet, sa merg sa-l vad pe Dalai Lama.
Toate tarile au ceva special, eu ti-am doar trei (de fapt le vreau pe toate),
dar tu care o vrei?

| Mustangfurio a răspuns (pentru Okami23):

Hawaii este un stat al Americii. happy

| Okami23 a răspuns (pentru Mustangfurio):

Care este problema ta? thank you captain obvious

| Mustangfurio a răspuns (pentru Okami23):

Nu am nici-o problema, doar te-am corectat deoarece aveai o nedumerire.

| Okami23 a răspuns (pentru Mustangfurio):

Nu eram sigura, deoarece Hawaii e diferit de America ca si cultura si obiceiuri

| NoShit a răspuns:

Suedia punct.

| SaveTheNature a răspuns (pentru NoShit):

Bravo!big grin E cea mai buna alegere. Iiti spune -cineva care a calatorit mult.
Bine depinde ce anume cauta fiecare la o tara.
Suedia e tara cu cel mai curat aer.
Cei mai curati oameni
Cea mai sanatoasa mancare
Cei mai sanatosi oameni
Cea mai buna protectie a copilului.
Cele mai frumoase fete
Cei mai frumosi baiti.
Cei mai civilizati oameni
Si lista continua.happy A si eram sa uit. foarte zambitori.

| SaveTheNature a răspuns (pentru NoShit):

Si vreau sa te intreb pe tine. Tu cum ai ajuns la concluzia ca Suedia e cea mai beton tara?big grin

| NoShit a răspuns (pentru SaveTheNature):

Am o pasiune pentru ţările nordice. Îmi exprimă civilizaţie, muzică bună, oameni cu trăsături frumoase, frig. Şi-mi place limba. Are ceva frumos. Mulţumesc că împărtăşeşti asta cu mine. Ar fi o opţiune frumoasă de viitor, să reuşesc măcar să o văd.

| Dumnezău a răspuns (pentru NoShit):

Cauta pe Google exact asa : "Egalia school Sweeden","Sweeden hating on heterosexualism","Sweeden learning woman to hate men". Civilizatie si bun simt de da pe dinafara! O avea Sverige trupe si limba smechere, dar e la fel de rationala ca un afgan care vrea sa te omoare ca te iei de profet.Cam la fel si in celelalte doua tari, desi danezii sunt oarecum mai calmi si nu atat de idioti.

| Florincrap a răspuns:

Austria.Pentru muntii cei semeti, pentru lacurile frumoase, pentru Dunare si Rin, pentru civilizatie.

Plus ca Austria e la o aruncatura de bat de Romania.

Răspuns utilizator avertizat
| Demise a răspuns:

Aş vrea să vizitez Franţa, deoarece mi se pare totul interesant acolo, are multe obiective turistice, tot felul de mâncăruri şi limba este foarte frumoasă.
Mi-am propus ca peste mai mulţi ani când voi avea banii necesari, să merg în SUA, Germania şi câteva ţări din Africa şi Asia.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez Japonia si Coreea pentru ca imi place aspectul oamenilor, cultura lor, muzica, animeurile, limbile bineinteles si cam tot ce tine de ele, mi se par diferite si aparte

| shippuden a răspuns:

In botswana in africa, de ce, ca asa vreau laughing, si daca ma voi pleca va voi aduce ca suveniruri moneda nationala laughing

| dianaandra1467 a răspuns:

Aș dori să vizitez Suedia deoarece acolo totul este îngrijit. Coșurile au distanță de abia 6 cm., nu este nici o hârtie pe jos, sunt multe chestii de vizitat. Este o țară..."curată„.
Sau, Italia. Sunt foarte multe monumente și cetăți de pe vremea lui Traian. happy