| mariutza a întrebat:

Ce va place la Sibiu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place fantana aia din centrul Sibiului. e foarte tare

24 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Nu stiu.nu am fost niciodata in sibiu. dar as vrea...

| sdjofwemofmoremgioihg a răspuns:

Totul, p-ta mare, parcul sub arini, strandul nou amenajat, centrul istoric, dar mai ales fetele frumoase...asa ca tine.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

E unul din orasele mele preferate. happy Al doilea chiar, dupa Sighisoara...

| danutza a răspuns:

Traditziile care sau pastrat de-a lungul timpului

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Ocna Sibiului

| yuli10 a răspuns:

Imi place ca centrul e privat de aglomeratia masinilor. la mine in oras fix in centru sunt ditamai intersectiile si sense giratorii imense...
eu am vizitat sibiul in perioada craciunului si era foarte pasnic, era un brad mare, o iesle si multe tarabe cu suveniruri raspandite pe tot platoul acela.
in plus, cand am fost in sibiu mi-a placut foarte mult sa conversez cu strainii care ma bagau in seama sa-mi ceara pareri despre locatii.

| Haydee a răspuns:

Ma duc in fiecare vara pe acolo, e foarte frumos, centrul vechi, cladirile, private de masini, sau de aer poluat.Imi amintesc ca anul trecut, impreuna cu niste prietene ne-am plimbat intr-o seara pe langa fantana...am facut poze la apa, si fara sa ne dam seama am ramas ude leoarca...Am pornit repede spre casa si spre uimirea nostra ne-am pierdutlaughing...Am alergat si fiecare zicea"Hai s-o luam pe acolo, sau pe acolo"...
Era noapte si nu aveam nici o idee pe unde s-o luam caci era un oras strain...Pana la urma am avut curajul sa intreba niste oameni cam ciudatilaughing si ne-au spus sa o luam tot inainte... n-am rezolvat nimicbig grin
Am mai intrebat o persoana care zicea ca internatul, la care am fost cazate era departe, ne-a oferit indicatii, si, printre blocuri, pe la magazine, am reusit sa ajungem la internatlaughing
Bineintels ca de la atat alergat ni s-au uscat si hainelelaughing.
Am fost atat de agitata ca in noaptea aceea am cazut din patul supra etajat. Din fericire nu am patit nimicbig grin

| Haydee a răspuns:

Am uitat sa iti spun ce ma mai incanta legat de Sibiu.
Asemenea centrului vechi si Podul minciunilor din piata mica are o un peisaj superb.:X
http://www.freewebs.com/raduralutanase/Sibiu%202007/sibiu_35.jpg
si sa iti arat si centrul vechi::D
http://studentulsibian.files.wordpress.com/2009/08/sibiu_piata_mare.jpg
http://www.adi.lunaviteb.com/......-sibiu.jpg
In final, totul e minunat in Sibiu si nu vei pierde nimic daca il vei vizita;)

| mariutza explică:

Ehh lasa k de 14 ani il tot vizitez.laughing. m-am plictisit de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu esti de acolo, atunci de tine. Ce id de mess ai? Ai prieten?

| loredana11 a răspuns:

La sibiu imi place foarte mult barul unde canta marian hulpus.

| mariutza explică:

Cel care a dat un raspuns anonim.laughingrolling on the floor.contacteaza'ma pe privat daca tot vrei sa vb laughing

| Kynext a răspuns:

Opa... ce imi place la Sibiu? nu stiu...n-am fost decat de 2 ori si n-am retinut nimic ca eram mic...tot ce tin minte e ca era un santier imens in centru...in schimb as vrea sa vin o data sa il vizitez si as avea nevoie de cineva care sa mi-l prezintehee hee...

[... Buna intrebarebatting eyelasheshee hee...]

| mariutza explică:

Mey Kynext.cine o sa ti'l prezinte oare? ha? ia gandeste-te smug

| shade a răspuns:

Sa fiu sincer.TOT! iubesc sibiul

| Kynext a răspuns:

Logic, cineva din Sibiu, nu?laughing...smugsmugsmug

| mariutza explică:

Da, da logic. da cine anume?smug

| Andrinho a răspuns:

Eheeebig grin...sibiu...super tare...chiar am fost de curand pe acolo si mi se pare un oras foarte bogat din punct de vedere cultural si chiar ai ce vedea daca esti turistbig grin...de ex mi-a placut foarte mult muzeul bruckenthal!

| Kynext a răspuns:

Py de preferat o fata de vreo 14 ani, bruneta, cu ochii caprui si cu care ma inteleg bine... f bine... te incadrezi portetrului?big grin>big grin

| mariutza explică:

Hmm...cred k da :X

| bubu_9742 a răspuns:

Me too! TOT, Sibiul e superb happy

| guliaucigasa a răspuns:

Zona veche - Turnurile de pe Str. Cetatii, Piata Mare, Piata Huet, Piata Mica, Biserica Evanghelica, Biserica Ortodoxa. Da un loc special pentru mine e Turnul Sfatului.

| iustinaiustinik a răspuns:

Totul big grin

| MadNNNeS a răspuns:

Eu stau in Sibiu, e foarte frumos dar doar in centru si alte cateva excepti. In rest este foarte urat mai ales la periferie.