| PrsRaluca a întrebat:

Cei care locuiţi sau cunoaşteţi oraşul Făgăraş, care sunt cele mai importante atracţii turistice? M-ar ajuta foarte mult să ştiu şi preţul şi, eventual, dacă există anumite restricţii la vizitare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indeosebi in Fagaras, predomina manastirile si bisericile ca obiective si atractii turistice. Cetatea Fagarasului este una dintre mai vizitate si bine pastrate fortificatii feudale din tara. Turistii pot vizita cele 85 de camere gazduite de cetate si imprejurimile la pretul de 5 lei.In oras mai puteti vizita Biserica Sf Treime, Biserica Evanghelica, Manastirea franciscanilor si biserica romano-catolica, precum si Biserica Reformata.Statuia lui Badea Cartan si cea a Doamnei Stanca, sotia lui Mihai Viteazu, sunt alte doua atractii din Fagaras.

http://primaria-fagaras.ro/detalii_pagina_tft.php?id=7

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat