| IMsLay a întrebat:

Cine imi poate da un top 10 sa zicem al destinatiilor turistice din Romania? vreau sa organizez o excursie cu colegii mei si vreau ceva super de vizitat.Ganditiva va rog Ms happy

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Cetăţile din Dobrogea
Castelul Bran
Castelul Peleş
Crucea de pe Caraiman
Sfinxul din Bucegi
Sfinxul dela Piatra Arsă
Sfinxul dela Pietrele lui Solomon
Vârful Omu
Mânăstirea Cheia
Cetatea Neamţ

2 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Incearca site-ul www.plimbarescu.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic asa, dupa gustul meu:
1. Pesterile cu stalactite... sunt mai multe, nu ma pot hotari care, mie imi plac toate.
2. Dumbrava Sibiului. Inclusiv hanul din Dumbrava, face un ciolan cu fasole la ceaun memorabil!
3. Transfagarasanul.
4. Transalpina, care am inteles ca e asfaltata proaspat, si o sa o vizitez vara asta.
5. Cheile Dunarii, idem pct.4.
6. Padurea Letea, pana nu incep tantarii.
7. Mocanitza din Viseu, pe care nimeni nu ma poate lamuri daca mai merge si anul asta in circuit.
8. Salina Turda, ba chiar si cea de la Praid.
9. Tiroliana si padurea de la Harghita Bai, unde te poti plimba cu bicicleta dupa zmeura.
10. Cimitirul vesel din Sapanta, pe care, spre regretul meu, nu l-am vizitat inca.
Premiul vad ca l-ai dat, du-te si tu si inghesuie-te, ca toti amarastenii, la Crucea de pe Caraiman, ha, ha.