| ZvT a întrebat:

Cine imi poate oferi informatii despre faza aia cu nimeritul popicii cu o minge mica legata cu ata si care poate fi nimerita doar daca popica e intr-o anumita pozitie altfel trece putin pe langa. Vazusem la escrocherii adevarate, dar nu mai tin minte episodul sau macar sezonul. Vreau sa fac si eu un ban cinstit ca nu prea imi arde de munca. Daca merge treaba si informatiile sunt bune ma revansej.

3 răspunsuri:
| ZeZ a răspuns:

Simplu.
Daca pui popica fix in mijloc distanta prin care dai u mingea din dreapta aceiasi distanta o ai si in stanga vine exact la aceiasi distanta care ai dat si in dreapta faza e sa fie pe mijloc daca o dai mai la stanga popica si dai din dreapta pe langa ea o nimeresti da daca e pe mijloc (sau mai la dreapta) no nimeresti

| LIN2010 a răspuns:

Este principiul pendulului si daca respecti datele, teoretic nu poti sa atingi popicul.Deci de la ce distanta lansezi bila dintr-o parte sau alta a popicului, se va intoarce exact la aceeasi distanta in partea cealalta.Ca sa reusesti trebuie sa modifici datele problemei (ori sa muti popicul mai la stanga sau mai la dreapta in functie de pe ce parte vrei sa lansezi bila, oti sa muti punctul de fixare al atei de care este legata bila, dar acest lucru sa-l faci dupa lansarea bilei), acest truc est folosit prin balciuri pentu a avea cele mai multe sanse de "NEREUSITA", succes.

| Stefan_Ghinea_1989 a răspuns:

M-ar interesa si pe mine chestia asta... dar cum as putea face rost de asa ceva sa macar un proiect ceva cu care sa ma duc la un atelier sa imi construiasca aia unul...