| pitickXD a întrebat:

Cine imi poate spune lucruri detaliate despre ce pot vedea frumos in Italia si in parcul Gardaland pentru ca vara aceasta voi merge pentru prima oara intr'o tara straina si vreau sa fiu pregatita! si daca doriti va voi da si funda:X

Răspuns Câştigător
| phantomas123 a răspuns:

Depinde ce ai vrea si tu sa vezi, daca iti place istorie nu trebuie sa ratezi Roma si Florenta, sunt 2 orase pline de arta, in roma gasesti collesemul, fontana di trevi, cateva temple ale zeilor, columna lui traian, castel sunt' angelo si nu in ultimul rand santa maria magiore, in Florenta gasesti multe picturi mai ales din vremea renascentista.In milano vei gasi domul, pe langa torino te va intampina muntii cu peisaje fabuloase, pe coasta de est a Italie gasesti peisaje superbe, cei 2 vulcani Etna si Vezuviu, sunt multe lucruri de spus despre Italia

2 răspunsuri:
| Maka991 a răspuns:

Italia ii frumoasa, eu am fost in Milano si in Genova, gasesti privelisti minunate. dar drumul ii foarte obositor [depinde cu ce mergi ] :p