| Xia a întrebat:

Cu cat timp inainte poti sa iti cumperi un bilet de avion la low-cost?

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Cu cat mai mult timp inainte daca stii care este programul tau. Cu cat il cumperi mai devreme cu atat este mai ieftin. Poti sa zbori astfel cu preturi foarte ieftine. Am zburat in iarna cu Germanwings cu aproape 50 de euro dus-intors (Bucuresti - Stuttgart). Depinde si de perioada in care vrei sa zbori, daca nu este sezon, biletele sunt mai ieftine chiar si cu mai putin timp inainte.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, in general, cu maximum 10 luni inainte, ca astia fac schimbari de pret din sezon in sezon, sau nu stiu exact de ce...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Wizz, Myair si ryanair asa stiam si eu, 10 luni!

| carmencita80 a răspuns:

Cel mai bine,, pandesti'' tarifele pe site-urile companiilor aeriene, cele mai ieftine bilete sunt in extrasezon