| anonim_4396 a întrebat:

Cu cate cartuse de tigari (de persoana) ai voie sa treci la vama?

35 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

In mod cert 2 de persoana

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Doua.

Janina
| Janina a răspuns:

2 de persoana... sigur happy

| Arthur a răspuns:

1..sigur

| daii a răspuns:

Unul singur. Inainte aveai voie cu doua, dar acum s-a schimbat.Nu te baza pe faptul ca nu te controleza, pentru ca poti sa o patesti.

by daiiwinking

| PauLa.M a răspuns:

1 din cate stiam

| pypa007 a răspuns:

1 singur ai voie sa iei

| alina92637 a răspuns:

Daca vrei sa iesi di RO cu ele, 1 cartus, la nemti ai voie sa bagi 4 cartuse! dar problema sunt ungurii si austriecii! eu imi cumpar tigarile din cehia, si de asta stiu! asa ca iti recomand sa iei numai unu! ca sa fii sigura ca nu iti iei o amenda grasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doua de persoana, sigur.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E la 1 ianuarie 2010 ai voie cu 4 cartuse de persoana cel putin asa au anuntat nemtii si austriecii.Romania este tara membra UE mi se pare normal sa avem si noi aceiasi regula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

An vame ce fac da ca ma trebuie ba ce fac an italiea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate cartuse de tigari ai voie de persoana sa treci la vama cu ele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La avion 17cartuse. 3200 de tigari.va spun sigur ca am trecut acum o sap si nu am dat spaga.la londra in aeroport spune ca ai voie sa intri cu 3200 de tigari.deci cu cate poti sa treci? noi nu vrem asta ca sunt invatati sa ia spaga.au incercat dar nu am vrut, au cautat timbrele si au cerut bonul fiscal dupa care au zis ca pot sa trec.la noi nu scrie nimic merg la ghiceala, cu masina este mai dificil ca zic ca ai voie 1 cartus.este o mare vrajeala.nesimtiti.ca faci mare afacere cu zece cartuse ca avem pretul aproape la fel ca in europa. vor spaga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal cu 1 cartus si sa nu fie de contrabanda adica din ucraina sau moldova.anul atrecut prin vara o cunostinta shia luat amenda la vama nadlac 150 euro pentru ca avea un cartus de tigari din moldova. asa ca fratilor mai bine nu va riscati. apropo si va recomand la iesirea din tara vama turnu.sunt mai ingaduitori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

4 cartuse de persoana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ieri doar 2 pachete de persoana, s-a schimbat legea, le e frica ca ne imbogatim cu un cartus, mama lor de cretini, daca asa iese tara din criza cu 8 pachete dintr-un cartus, pe care mi le-a confiscat... nu mai am cuvinte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.customs.ro/......nitar.aspx

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.customs.ro/......nitar.aspx

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am trecut cu un bax ca norocu:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu transport lunar cam cate 40 de cartuse, bag 30 in bagajul de cala, si 10 in bagajul de mana, uneori se mai uita chioras la mine cei de la securitate, alteori nici nu ma baga in seama, dar nu mi s-a intamplat sa imi fie confiscate pana acum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| r8driver a răspuns:

3 a-m trecut eu acum 8 luni.

| ellutza a răspuns:

Poti sa treci cu 5 cartuse fara probleme cu avionul 3 in bagaj de mana si 2 in bagajul pentru cala. Cu autocarul poti sa-ti iei catee vrei ca nu te cauta nimeni! depinde unde mergi. Oricum ia cat mai multe ca-s scumpe rau in afara! Mai ales in irl e 8 euro cu pachet de tigartisad cel mai ieftin!

| ivona a răspuns:

Legal doar unul, dar daca dati ceva spaga la vama sa nu va controleze, poti lua si zece.de obicei ei intreaba, daca sunteti sinceri si spuneti ca aveti( si in acelasi timp ii puneti 10 euro in mana) se fac ca nu v-au auzit si va lasa sa treceti.laughing)))

| trifsandu a răspuns:

Doar un cartus de persoana ai voie.
Pe mine m-au oprit in GERMANIA si ne-au controlat toate bagajele, aveam vreo 5 pachete in plus (trei erau desfacute) au facut urit de tot pentru ele. Asa ca nu risca cu mai multe daca mergi cu masina. Cu avionul nu stiu ca nu am fost.

| nicole09 a răspuns:

Buna... daca le desfaci poti trece cu 3 le imprastii prin bagaj...bafta

| Tavi86 a răspuns:

Nu conteaza... poti intra cu cate vrei daca ai masina aranjata cu niste locuri speciale... poti baga in tara cate cartuse vrei