| HalfEvil333 a întrebat:

Cu cate pachete de tigari (cartuse) pentru consum personal am voie sa merg in UE (franta de ex)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu in toate tarile UE, inclusiv Franta, este admisa intrarea cu 200 tigari(10 pachete), fara taxe vamale, pentru tigarile ce depasesc aceasta cantitate(care este socotita consum propriu) se platesc taxe vamale. Numai bine!

| AsinedxD a răspuns:

Hey Ai voie cu Maxim un cartus adiica 10 pachete Daca nu va trebui sa le platesti sau chiar sa le lasi acolo happy

| alinius a răspuns:

Te duci cu cate vrei daca esti destept si stii sa le pitestitongue
Cu ce te duci? Daca cu avionu bagi 3 cartuse in ala de cala si 1 cartus in ala de mana.
Daca cu masina mica iti iei doar 1 2 maxim ca la turisme mai controleaza.
Daca te duci cu autocaru, iar iei cate vrei, dar le bagi in bagaju mare, in ala mic care il iei in autocar cu tine sa bagi doar 1 pachet 2 sa le fumezi pana ajungi la destinatie
Sper ca ti'a fost de folos raspunsu meu. Funda