| speedAIR a întrebat:

vreau sa plec in franta si sunt fumator.cate pachete/cartuse de tigari pot sa iau cu mine.va rog doar cunoscatori.

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Legal,in vama nu ai voie decat cu 2 pachete.nu mai este legea veche care iti da voie cu un cartus.

| andrey663 a răspuns:

Ai putea sa pui ascunzi 2 cartuse si sa arati un cartus.Dar depinde cu ce mergi, daca mergi cu autocarul poti sa dai un cartus la un om, un cartus la altul.

| LiazAdrian a răspuns:

Maxim un cartus (de 10 pachete). Daca ai mai mult de un cartus, adica 10 pachete ti le convisca.