| marian9930 a întrebat:

Cum este in Spania? Veau sa plec pentru un loc de munca.

7 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu te astepta la "caini cu colaci in coada" nici intr-o tara. Daca esti serios si iti place sa muncesti te vei descurca, depinde putin si de tine cum va fi, oricum nu mai este ce era acum cativa ani. In rest ce sa zic...este cald!

| Violleta2022 a răspuns:

Inscrie-te la o agentie de munca sa-ti gaseasca contract de munca!
Nu te duce acolo sa cheltui bani pe drum, chirie si mancare, ca locurile de munca nu se gasesc la colt de strada.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fie... mai cald ca in Romania

| mgtow a răspuns:

Locuiesc in nordul tarii si e de munca pe aici in fabrici (provincia navarra in general si la rioja putin mai slaba) dar auzisem la radio ca fara relatii nu te angajeaza nimeni in ziua de azi. Pe tir am fost angajat prin relatii si acum daca vreau sa plec la alta firma tot prin relatii ma angajez, nu mai merge faza cu CV si la munca acum e CV si pila = servici

Răspuns utilizator avertizat
| retrerzv1998 a răspuns:

Este o tara frumoasa, nu se compara cu Romania.Salariile nu sunt foarte mari, sa stii

| mihai69 a răspuns:

Sincer, mie nu mi-a plăcut acolo. Dar am fost CU munca, nu PENTRU un loc de muncă.
Ce să spun? dacă reușești să găsești de lucru, e binișor. Clima e cam de tot rahatul, indiferent că ești la munte sau la mare, ori în centrul țării.
Baftă!