| AnonimXnX a întrebat:

Salut, stiti vreun loc de munca sa nu fie teapa la agricultura in Spania sau Germania? Am mai fost in alta tara si ne-a dat teapa, as vrea sa plec dar nu sunt sigur pe firmele astea, aveti vreo sugestie?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Germania la abator. 10 Eu pe ora necalificat. Wenova. Am persoane din orasul meu care sunt multumite! https://www.facebook.com/wenova.romania/

| AnonimXnX explică (pentru Salontanul):

N am lucrat nu stiu cum e la abator

| Salontanul a răspuns (pentru AnonimXnX):

In 1975, cand m-am dus pe santier, nici eu nu mai lucrasem la o fabrica de betoane semiautomatizata. M-au luat cei mai batrani si m-au invatat. Vorba lui Ciolannis (ala care are casa luata prin fals si uz de fals): "pas cu pas". Si la abator iti vor spune: "Uite! Iti pui manusa ca sa nu te tai si tai carnea asta pe aici! Acolo ascuti cutitul! Etc.

| anonimg a răspuns:

La ITM (ajofm) gasesti oferte de munca in strainatate. Este mai sigur prin ITM(ajofm).