| bianca a întrebat:

Cum pot ajunge pe lipscani avand in vedere ca stau in sectorul 2?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metroul sau troleul pina la Universtiate si o iei in jos spre Unirea. Te opresti la pasaj si acolo incepe Str.Lipscani. Sau tramvaiul 14 sau 55 pina la Sfinta Vineri si cobori spre Unirea. De acolo o iei spre Universitate pina la pasaj. Sau Tramvaiul 21 pe Mosilor, pina la Sf. Gheorge si acolo este pasajul de care spuneam. Traversezi strada (prin pasaj) si cind iesi, ai ajuns in capatul strazii Lipscani.

5 răspunsuri:
| Brotacelu a răspuns:

Www.bucuresti.com.ro
Bagi adresa de plecare si de sosire

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu metroul. Mergi până în Unirii, iar de acolo poţi merge de la Unirea spre Universitate şi la un moment dat faci stânga pe o stradă mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde stai in sectorul 2.Eu tot in sectorul 2 stau si pot ajunge cu tramvaiele 5, 21, masina 616(inlocuitoarea tramvaiului 16).

Dar mai bine iei metroul si:
- cobori la Unirii (nu traversezi pasajul catre M2)
- folosesti iesirea dinspre sensul de mers al metroului cu care ai venit
- traversezi Dambovita
- faci stanga si o iei pe prima strada din dreapta (e pavata cu piatra cubica)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum era de asteptat, multi nu cunosc nici Bucurestiul. Spun de bucuresteni.
Indiferent cu ce ajungi pe Bratianu, pasajul subteran de la Sf Gheorghe uneste strada Lipscani! Strada Lipscani este foarte lunga... depinde unde vrei sa ajungi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei trenu pana la baneasa apoi avionul