| Cipy23 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si vreau sa stiu care este diferenta dintre liceul de mate-fizica si cel de mate-info, as vrea sa imi spuneti si orele care se fac la liceul respectiv. Si daca puteti sa imi dati un exemplu de liceu avand in vedere ca media din calesele 5-8 este 9, 26 iar media de la simulari a fost 7 si stau in Bucuresti Sectorul 4. Multumesc anticipat, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Nici nu am stiut ca mai este profil de mate-fizica, dar la mate-info faci in jur de 5 ore de mate, 3 de info+ 3 TIC si restul care sunt cam 2 ore. la mate-fizica nu cred ca faci atata informatica si faci mai multa fizica. si gandeste bine la aceste profile ca sunt destul de grele.eu am fost la mate-info si m-am transferat la economic. la mate-info te cam omoara informatica. intereseaza-te de programul C++ si Pascal ca in alea lucrezi la info. oricum Bafta

| Cipy23 explică (pentru Chiforescu_Marius_1997):

Mersi de ajutor! Liceu economic ar fi fost varianta 2 pentru. am auzit ca daca termini liceul de mate-info iesi mai bine.

1 răspuns: