| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să mă mut în America? Ce trebuie să fac pas cu pas? Mulțumesc!

16 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sa joci la loteria vizelor, altfel n-ai cum, mai ales acum cu Trump care e contra imigratiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parca stiam ca SUA are granitele inchise datorita pandemiei. N-ai spus care din Americi.

| Werrich a răspuns:

America Latina, America Centrală, SUA?

| sabin89 a răspuns:

Emigrezi prima dată în Mexic. Şi de acolo e uşor să sari gardul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Romania nu iti mai place? laughing
Nu prea se mai poate, s-au inchis granitele din cauza pandemiei. Si Trump vrea sa desfiinteze si loteria vizelor.
Dar poti merge in vacanta in America daca se redeschid granitele.

| mgtow a răspuns:

Daca ai o ruda sa te primeasca e cel mai bine. E cale grea sa prinzi USA

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Lasa America frumoaso, daca vrei poti sa te muti cu mine la tara in Furculesti. Am gaini, rate, curcani, doua vaci si un cal frumos. Te las si pe tine sa te joci cu ele, daca te hotarasti sa imi dai numarul tau de telefon, te pup dulce

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Sa ii spuna cineva va rog cat costa sa te muti pe bune in America, cu tot cu bilete de avion, cazare, mancare, acte si toate celelalte.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ca sa te muti in SUA trebuie sa stii mai intai limba romana aopi engleza si pe urma trebuie sa ai anumite studii si calificari in anumite domenii. Daca esti muncitor necalificat cu 12 clase fara bac si fara meserie nu te primeste.

Daca esti femeie te primeste iti poti gasi de lucru pe centura care leaga New York de Atlanta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi):

laughing Sa se mute in America ta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce sa faci in America? Acolo mor oamenii de covvid mai ceva decat aici, asta i ti doresti? Ce varsta ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e sa obții viza. Asta presupune ca iti gasesti de munca legal acolo

Răspuns utilizator avertizat
| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns (pentru XKronstadt):

Poate face dovada ca sunt ai ei daca provin din videochat facut de acasa? Ca m-am uitat prin intrebarile ei si am aflat ca ea cu asta se ocupa. laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai mutat în America? Si cum e?