| alex_4322 a întrebat:

Cum se ajunge cel mai ieftin la Amsterdam?

Răspuns Câştigător
| assiujual a răspuns:

Pana la Bruxelles apoi cu trenul ...trenuri sunt din ora in ora (desi mai au si ei intarzieri). Nu uita ca la intoarcere daca ai avion de duminica dimineata nu gasesti trenuri dinspre Amsterdam catre Bruxelles decat dupa ora 8 sau 9 (faci aproximativ 2 ore jumatate). Plus ca in cazul in care nu ai vizitat Bruxelles-ul impusti 2 iepuri dintr-o lovitura. Aaa. si daca tot te duci prin Belgia viziteaza Brugges - MERITA!

2 răspunsuri:
| wizard_cristi a răspuns:

Nu exista nimic ieftin care sa mearga direct la Amsterdam dar iti recomand sa mergi cu WizzAir pana la Dortmund (de pe Baneasa) si de acolo sa iei trenul (DB) pana la Amsterdam. Ia-ti biletele din timp si va fi foarte ieftin, atat la avion cat si la tren pentru ca nemtii au un sistem de vanzare a biletelor de tren in functie de ziua achizitionarii.

| CAsToReL a răspuns:

Iei avionul pana la Bruxelles, apoi trenul pana la Amsterdam! Ia-ti bilete cu 1 luna si jumatate inainte!