| GabiiTssu a întrebat:

Cum se face un curiculum vitae pentru angajare pentru Anglia?
Vin si din somaj, e putin mai complicat.
Funda!

1 răspuns:
| Aliendina27 a răspuns:

Buna! Descarci Europass(CV european, cel mai cautat de angajatori). Are toate informatiile necesare. De la studii pana la limbile straine cunoscute. Il completezi si il salvezi. Daca deja ti-ai gasit postul la care vrei sa aplici, te duci pe mail, completezi adresa lor, dai pe Attach File si adaugi CV-ul gata completat iar apoi il trimiti. Nu conteaza somajul(nu te intreaba pe Europass), tu trebuie sa completezi competenta profesionala. Mult succes!