| ghitza a întrebat:

Cum se face un CV(curiculum vitae)?

7 răspunsuri:
| Swabia a răspuns:

Am eu o impresie gresita sau asta e tema la educatie antreprenologie? [si noi am avut!]winking

| mircea a răspuns:

Exista un model adoptat in UE si care se aplica si la noi, dar nu ti-l recomand. Depinde unde vrei sa depui acest CV. Poti sa concepi un CV extraordinar, dar care nu trezeste interesul patronului, sau al presedintelui, sau al directorului. Iti dau o idee. Hotaraste-te cam in ce domeniu vrei sa obtii un post, studiaza activitatea catorva societati comerciale (stai de vorba cu salariatii de acolo, sau cu cunoscuti de-ai lor), vezi cam ce si cum se face, apoi depui CV la cateva societati. Toti sefii vor sa auda ca ai cunostinta de firma respectiva, ca apreciezi oarece lucruri in mod deosebit (trebuie sa le stii si sa le spui) si ca te intereseaza sa lucrezi in firma pentru ca ai cunostinte in domeniul (meseria/activitatea). E si putina "periuta" aici, dar daca nu trece granita catre "gogoasa" se numeste deschidere catre eficienta asociat cu mult optimism. Ai inteles? Nici nu te gandi sa minti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
www.ejobs.ro/curriculum vitae
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si eu as vrea sa stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista ceva-ul perfect, nici slujba perfecta, poate nici o educatie buna daca mai toata lumea intra pe net sa vada cum se face un ceva...Neimplicarea celor din guvern se rasfrange asupra populatiei care nu stie aproape nimic si e chiar pacat.

| cristim24 a răspuns:

Nu se poate face. Pt. ca l-ai scris gresit.