| Rina_1592 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti un oras in care sa traiti pentru o perioada mai lunga de vreme care ar fi acesta? De ce?

Răspuns Câştigător
| さいゆき a răspuns:

Eu as alege Venetia.
Este un oras care imi place foarte mult. Am citit multe carti in care actiunea se desfasoara in Venetia si pur si simplu m-a impresionat.
Am avut ocazia sa vizitez Venetia pentru prima data acum 3 ani, de atunci am mai fost doar o singura data.
Iubesc totul acolo, cladirile vechi, magazinele mici dar frumoase, mirosul care se simte in are. Totul este perfect si simt ca apartin acelui loc. Pot spune ca acolo ma simt cu adevarat acasa.
Sper ca intr-o zi voi fi capabila din punct de vedere financiar sa ma mut acolo si sa imi permit sa duc o viata decenta.
Imi e teama ca poate intr-o zi acest loc minunat va disparea de pe pamant. Ar fi o mare pierdere.
Un alt oras care imi place la fel de mult este Florenta. Strazile si cladirile acestui oras ma emotioneaza profund. Istoria zace pe zidurile cladirilor, pe strazi, peste tot. Atmosfera placuta si relaxanta pluteste in aer si te indeamna sa nu mai pleci niciodata.
Daca as avea posibilitatea m-as muta in unul din aceste orase.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu raman unde ma aflu pentru ca situatia mea financiara e excelenta si am un servici bun.

| Andra1024 a răspuns:

Brasov sau Constanta. fundita?

| Emin3m_6886 a răspuns:

Daca e din Romania as alege bistrita, e un loc frumos si sincer acolo e iubitha meah :D da si uh un clik te rog http://xat.com/IssabellaEmin3m?p=1

| Lacoste a răspuns:

Sibiu.De ce? Pentru ca am simtit ca as fi in alta tara.

| N_7736 a răspuns:

Oras : New York
De ce: capitala modei, zgarie nori, sosele mari, caractere umane diferite de ale noastre

:*

| DiNiSka a răspuns:

Parerea me este ca unu din cele mai bune locuri de trai pe o perioada lunga de vreme este Dubai
De aceea ca acolo sunt foarte multe locuri noi muzee, sculpturi si alte lucruri frumoase poti sta si un an si nu te vei satura ))))))))))))))))))

| marius11_4127 a răspuns:

Arad dc? pentru ca e tare

| chiseady_7217 a răspuns:

As alege orasul meu, Oradea deoarece nu e asa de mare aglomeratia.Si e foarte bine organizat orasul happy

| lora3u a răspuns:

Oras, nu stiu. Sunt multe locuri frumoase si in care merita sa traiesti. In orice caz, traiul nostru, eu cred ca ar trebui sa inceapa de undeva de pe aeroportul Otopeni, spre orice tara din occident!