| FaraNume2544 a întrebat:

Dacă ar trebui sa alegeți unde sa trăiți intre SUA si Rusia care ati alege? Si de ce?

25 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

As alege Rusia pentru ca e mai linistita din punct de vedere strategic.
America se schimba mereu si cu toate ca este o putere mare se intampla multe crime.

| FaraNume2544 explică (pentru aditimus):

Da,si eu as alege Russia.
Imi place frigul și viata aia simpla de-acolo din Siberia sălbatică cum ii zic multi!

| Celcestietot a răspuns:

In Rusia, ca sa le devin conducator si sa am un imperiu.

| FaraNume2544 explică (pentru Celcestietot):

Hai ca devii tu conducător în Russialaughing
Ai grija cu Putin ca ala nu glumeștelaughing

| Celcestietot a răspuns (pentru FaraNume2544):

O sa il fac eu sa glumeasca, stai linistit... laughing

| FaraNume2544 explică (pentru Celcestietot):

Vedem,daca iti iese anunta-malaughing

| Celcestietot a răspuns (pentru FaraNume2544):

Cand o sa fie alt conducator in Rusia, sa stii ca eu sunt acela. Daca imi iese, o sa te anunt chiar eu personal, sau TVR 1 laughing.

| gemeni6226 a răspuns:

As face un sondaj de opinie dar nu pe TPU ci printre cunostintele mele care traiesc in Canada,Spania, Italia, Austria, Germania, Islanda si dupa aceea m-as decide.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

La cate tari am vazut in acest comentariu, sunt sigur ca in cativa ani cunostiintele vor stabili o Noua Ordine Mondiala laughing.

| RKBlue a răspuns:

As alege orice alta tara.
Dar cum nu mi s-a oferit o alta varianta, as alege SUA.
Rusia e cam naspa...(nu ca SUA ar fi paradisul, dar ai mai multa libertate, sanse mai multe si cunosc limba)

| FaraNume2544 explică (pentru RKBlue):

Ok,fiecare are alta perspectiva!
Eu as alege Russia ca ador frigul de acolo si viata aia liniștită!
Dar sa fim seriosi acum nici tu nu ai vrea sa stai in SUA(in vremurile astea cu anti-rasism)nu?

| RKBlue a răspuns (pentru FaraNume2544):

Nu e peste tot problema cu protestele si BLM in SUA.
Dar nici rusii nu sunt chiar linistiti...
Plus ca as vrea sa traiesc cum vreau, sa am libertate si sa nu imi fie frica ca ma impusca sau oamoara cineva.Deci nu as alege niciuna, daca s-ar putea.
Daca e sa aleg, SUA castiga.

| FaraNume2544 explică (pentru RKBlue):

Nu,e clar ca nici rusii nu sunt sfinți dar pentru mine Russia mi se pare o tara extraordinară, mai mult imi place din cauza temperaturii foarte joase! Adica -40,-50...
SUA nu prea imi place ca acolo e prea multa libertate! Dar si in SUA poti fii împușcat pe strada! Chiar cresc șansele să fii împușcat pe strada în SUA pentru ca acolo orice cetățean are drept sa tina arma letala în casa

| FaraNume2544 explică (pentru RKBlue):

*Da

| RKBlue a răspuns (pentru FaraNume2544):

Nu am zis ca doar in Rusia sunt sanse sa fi omorat.In ambele sunt.
Nu vad insa cand poate fi prea multa libertate.
Libertatea e buna mereu.In afara de problema armelor, nu vad ca libertatea sa fii facut ceva rau(in afara de unii angajatori care mai jongleaza cu angajatii, si ii dau afara fara un motiv bun)
Pana la urma, chiar depinde de ce iti doresti si cum esti. Unde te simti mai sigur si unde nu.(dar nu m-as simti sigur in niciuna dintre cele 2)

| FaraNume2544 explică (pentru RKBlue):

Da frate ai dreptate! Am pus si eu intrebarea asta sa vad asa parerea oamenilor despre aceste 2 țări!
Numai bine!

| Theo94 a răspuns:

Daca ar fi sa aleg dintre astea doua as alege SUA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Westt coasssttttttttttttttt, cu toate că rusoaicele sunt cele mai frumoase. big grin
Nu-mi plac comuniștii, sunt prea încordați, încăpățânați și primitivi, prefer capitaliștii care taie-n carne vie, sunt mai umani. Și sunt atras de Los Angeles și New York, nu mă întreba de ce.

| FaraNume2544 explică (pentru anonim_4396):

Ok bro!
De Los Anegels esti atras ca e in gta 5 nu?
Numai ca in gta 5 e Los Santos!
Si eu as vrea sa vizitez Los Angeles doar pentru chestia asta sa vad cat la suta semăna! Dar as vizita numa asa trecător nu sa traiesc acolo ca SUA nu imi place, cu toate ca ma joc o grămadă de jocuri de la eilaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru FaraNume2544):

Nu-i ăsta motivul, acolo se întâmplă anumite lucruri, dacă o să plec di România, cu toate că n-o să plec happy o să să plec acolo happy În Moscova aș ajunge în spital cu sifilis, hiv șamd în mai puțin de 4-5 ani, vreau să trăiesc laughing

| FaraNume2544 explică (pentru anonim_4396):

Nu e sigur ca o sa ajungi cu hiv si sifilislaughing
Eu din Russia ador frigul și într-un fel oamenii, adică acolo bărbat e bărbat si femeie e femeie! Stii cum zicwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru FaraNume2544):

Nu, explică-mi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut un prieten rus, care s-a reîntors mai apoi în Russia, nu era curajos laughing DELOC, era mai curajoasă vară-sa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dâa, snazbroskaia Serghey!
Idk, unicul lucru cert este despre rusoaice, dacă rușii sunt badass, o fi, idk, si despre români prin străinătate se spun lucruri de genul, și după vii în România, și dacă dai o palmă la întâmplare pe stradă, răspunsul este „dar de ce mi-ați dat o palmă, ce v-am făcut?"
Nu stereotipa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am prieteni care au fost respectați acolo la școală doar pentru că sunt români, joac-o p-asta!
Având în vedere rata delincvenței al anumitor români pe afară, da, aparent unii străini au impresia că suntem mai badass.
Dar când dau de băieți cu tdi-u cu cruciulițe-n parbriz își schimbă părerea!