| dolores_4478 a întrebat:

Daca esti minor si vrei sa pleci in IRL (Irlanda) cu avionul iti trebuie si pasaport, daca persoana are buletin? FUNDA:o

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai carte de identitate ai nevoie de pasaport. Pe langa un act de identitate(CI ori pasaport) mai ai nevoie si de o declaratie pe proprie raspundere din partea parintilor, autentificata de un notar public, prin care isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica un insotitor major, poate fi si personalul de bord al avionului(se indica compania aviatica si numarul zborului). Numai bine!