| kanajambe a întrebat:

De ce acte ai nevoie sa pleci in Franta? Trebuie neaparat pasaport sau se poate doar cu procura si buletin?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate si cu cartea de identitate(nu cu buletinul de identitate) si daca esti minora cu o decalaratie data de ambii parinti, la un notar public, ca sunt de acord cu plecarea si indica un insotitor major. Numai bine!

1 răspuns:
| Bubu_5492 a răspuns:

Daca esti minora/a si nu pleci insotita de parinti, e normal sa ai nevoie de procura. daca nu, doar buletinul.