| VortexLuz a întrebat:

Dacă i-au trenul din CT spre București presupun că mă lasă in gară, adică în sectorul 1 nu? Și dacă da, cât m-ar costa un bilet dus Constanta-Bucuresti (sector 1) si dupa care cât mi-ar lua un taximetrist ca sa ma duca din sector 1 in sector 2?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iei (nu i-ei) trenul din Constanta te va lasa in Gara de Nord, in sectorul 1. Biletul dus-intors costa in jur de 110 lei.
Sectorul 2 este mare, trebuie sa stii unde mergi. Fiindca daca mergi pe Stefan cel Mare, te va costa 5 lei. daca mergi la capatul Colentinei, te va costa 25 de lei.

| Narcisa5555 a răspuns:

Da, aceasta este o întrebare buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti vorbi cu CFR sa iti faca gara in sectorul 2. Oh, dar stai ca ai deja Oborul, dar de acolo pleaca spre Constanta doar trenuri personale.
Gara principala a capitalei este cea de Nord.
Mai poti lua si metroul in rest. Depinde unde în sectorul 2.

| darrio2007 a răspuns:

Sectorul 2 este destul de mare. Ai grija cu taxiurile. Cunosc cazuri cand l-a plimbat 15 minute pe strazile din zona garii, i-a luat 50 de lei si l-a dus la o destinatie pe care el o putea face pe jos in 10 minute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te lasa in Gara de nord. Ai metrouri pana in sectorul 2... ca numai tu stii unde ai nevoie de ajungi