| Gabr13ll a întrebat:

Daca iau un taxi eu cu mai multi prieteni, pretul cursei se imparte la toti?

5 răspunsuri:
| dd17 a răspuns:

Da!

| Violleta2022 a răspuns:

Asta depinde de ce stabiliti impreuna, dinainte de a va urca in taxi, ca sa nu aveti certuri in taxi si cineva sa refuze plata.

| cristi202 a răspuns:

Depinde, da, dar doar daca nu se hotaraste unul dintre voi sa faca cinste si sa plateasca el integral cursa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Drumul consta la fel fie ca esti singur in masina fie ca sunteti 4.
Tine de voi cum va impartiti sa platiti

| mihai69 a răspuns:

Chestia asta trebuie s- stabiliți înainte să vă urcați în taxi.
În mod normal, ar fi să plătească fiecare o parte - dar nu e musai.