| XK a întrebat:

Cati km sunt de la Eforie N la Mamaia? Si daca se poate si cam care este pretul unui drum cu autobuz/taxi... fundawinking

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Pai de la Eforie N pana la Mamaia sunt 15 km, dar faza e ca nu ai microbuz direct. E un microbuz (Mangalia - 23 August - Tuzla - Eforiile- care costa vreo 4.5 lei - de la Eforie pana la gara la Constanta) iar de acolo adica de la gara la Constanta, poti sa iei 100, 100 C (RTC) pana la sat vacanta ( mamaia e la 2-3 min de sat vacanta) care costa 3.5 biletul de rtc 2 calatorii ( biletul se ia de la chioscurile de ziare), tot drumul asta il faci cam in 30-40 de min. Sper ca te-am putu ajuta, ti-am zis asa detaliat pentru ca fac naveta Mangalia - Sat Vacanta ( pentru facultate)

2 răspunsuri:
| andreiano a răspuns:

În nici un caz să nu te rişti în perioada asta cu taxiul. Drumul este foarte aglomerat şi acei 15 km se pot face în minim 2-3 ore. Închipuieţi cam cât ar costa. Poate doar noaptea târziu, când se mai răreşte traficul rutier.

| AngelOrDemon a răspuns:

Deci de la euforie N pana la Mamaia sunt 15 Km da sunt autobuzuri sau daca nu gasesti mergi cu minicarul, sper ca ti-am fost de foloswinking