| Akihito a întrebat:

Daca merg in vacanta in Dublin - Marea Britanie am nevoie de pasaport?

5 răspunsuri:
| Cristian2322001 a răspuns:

Da.
Daca esti minor..si cred ca si daca esti major ai nevoie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat calatoresti intr-o tara membra UE nu ai nevoie de pasaport.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru tarile membre UE ai nevoie de pasaport doar daca n-ai carte de identitate, in rest cartea de identitate este act de calatorie valabil in tarile UE.
Vezi si aici:
http://dublin.mae.ro/node/177

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi si cartea de identitate, valabila. happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartea de identitate, dar pentru minori este obligatoriu sa fii insotit de un major care daca nu este parintele tau sa aiba procura notariala de la ambii parinti.