| DulceCaLamaia a întrebat:

Ai nevoie de pasaport pentru a calatori in Marea Britanie? Diriga mea vrea sa organizeze o tabara acolo.

Răspuns Câştigător
| VladimirPutin a răspuns:

Nu e nevoie

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ai nevoie de pașaport pentru a călători în Marea Britanie? ==ai nevoie în primul rând de mulți bani, și nu cred că merită, să irosești banii respectivi, chiar dacă îi ai.
După ce îți termini liceul și ei bacul, când vei știi foarte bine engleza, are rost să mergi, să faci o excursie în Marea Britanie.
Acum să mergi "cu turma", in Marea Britanie, cred că este pierdere de bani și de timp.
Londra are muzee, foarte interesante, care merită văzute individual, nu cu turma.

| DulceCaLamaia explică (pentru MMihai):

Am luat 9.20 la testare, cred ca ma descurc. Poate e mai interesant singur, dar e mai fain cu grupul.laughing

| MMihai a răspuns:

Nu este mai fain cu grupul, spui prostii, că ești încă un copil, că nu vezi ce vrei tu, să vezi, ci ce vor ceilalți și mergi ca oaia, în turmă.

Poate nu vrei să vezi de loc, muzeul păpușilor de ceară și vrei să stai mai multe ore în muzeul de Britanic sau Muzeul Victoria și Albert, dar dacă "turma" vrea să vadă muzeul păpușilor de ceară, vrei nu vrei, vezi și aia.

| DulceCaLamaia explică (pentru MMihai):

Sincer, nu ma intereseaza muzeele, poze cu ele vezi si pe net, si de ce sa merg mii de kilometri sa vad ce pot sa vad si d-acasa. Merg numai pentru distractie.

| MMihai a răspuns:

Viața în Marea Britanie, este scumpă.
Ca să vezi o localitate aiurea din Marea Britanie, nu merită.
Muzeele lor mari, merită văzute, altceva nu.