| CatalinaMA a întrebat:

DAU FUNDA! imi poate spune si mie cineva daca compania Wizz Air are departament de relatii cu clienti in aeroportul Otopeni, vreau si eu un numar de telefon sa sun sa intreb daca pot lua medicamentele in bagajul de mana( de cala nu mi-am cumparat)? daca da mi-l puteti da si mie? eu nu il gasesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

WizzAir NU are birou de relații cu clienții și nici suport telefonic gratuit. Dacă vrei să îi întrebi ceva, numărul este 0903 760 105 și costă 62 €cenți minutul (posibil mai mult dacă suni de pe mobil).
Poți lua orice medicamente cu tine, atât timp cât iei și prescripția medicului. Nu figurează în lista obiectelor interzise la transport; anumite medicamente ar putea avea regim vamal special, dar atât timp cât ai rețeta, nu e nicio problemă.
PS numărul de telefon 031 100 3759 este de la saitul eSky și nu are nicio legătură cu compania aeriană Wizz.
https://wizzair.com/ro-RO/useful_information/baggage

1 răspuns:
| 0rlando a răspuns:

Teoretic, dacă ai la tine chitanța și rețeta respectivelor medicamente, poți trece cu ele.
Uite aici numărul de la servicii clienți: 031 100 3759