| anonim_4396 a întrebat:

De cand am intrat in UE am inteles ca in tarile din UE din Europa pot calatori doar cu buletinul. Daca vreau sa plec la Londra sau Madrid sau Paris nu imi va trebui pasaport nu? Voi ce stiti? Pot pleca doar cu buletinul? sau trebuie si pasaport?
La aeroport ma va inreba de pasaport sau doar buletinul sa-l am daca plec aici in Europa?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bine sa ai si pasaportul la tine.Nu toate tarile accepta doar buletinul.Vezi Londra.

| kevincosty a răspuns:

Da poti pleca doar cu buletinul pe teritoriul UE.

| adryano_3550 a răspuns:

La madrid si paris nu-ti trebuie dar la londra s-ar putea sal ceara dacal ai e mai bine sal ei cu tine

| Lilik a răspuns:

Pentru Londra iti va trebui pasaport. Pentru restul nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa mai ai nevoie eu calatoresc de cand am intrat in erupa doar cu bluletunu bine dar nu poti numai in europa pa pa bafta

| unikat a răspuns:

Eu am fost acum un an in londra si nu mi la cerut, nu vad dc l-ar cere acum...si nu cred ca depinde de aeroport ca banuiesc ca la toate aeroporturile din londra e aceeasi chestie

| andy1982 a răspuns:

Eu am fost la Paris, am avut pasaport cu mine dar nu l-am scos niciodata, si asta acum 2 ani.

| Roxxu13 a răspuns:

Nu eu cred ca de siguranta mai bine iti iei si pasaportulwinking