| anonim_4396 a întrebat:

Daca plec la Londra, Madrid sau Paris, mi se va cere pasaportul la aeroport?
Eu stiu ca in tarile din UE se calatoreste doar cu buletinul adica mergi in alta tara indiferent de cat ai sta doar cu buletinul.
Voi ce stiti? Imi va cere pasaportul la aerport? Sau e doar cu buletinul pretudindeni in tarile din UE?

5 răspunsuri:
| cmm a răspuns:

Doar cu buletinul. INSA! pentru Marea Britanie ia si pasaportul in buzunar. Il mai cer, uneori.

| jo a răspuns:

Nu ti se cere. In UE poti sa calatoresti doar cu buletinul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti merge linistit cu buletinul, nu iti cere nimeni pasaportul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a calatori in turcia e nevoie de pasaport?

| Iutzu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...eu spre exemplu peste 2 saptamani o sa plec in Grecia in Thessaloniki si pentru orice eventualitate imi fac si pasaport cu toate ca si eu am auzit ca poti merge doar cu buletinul