| DanceIsMyLife a întrebat:

De la ce varsta au voie copiii sa stea in dreapta soferului in UE(pe mine ma intereseaza Ungaria,Austria, Germania)? E URGENT! funda:*

8 răspunsuri:
| AdytzaSweet16 a răspuns:

In UE e prevazut ca copilul sa stea in dreapta soferului de la 14-15 ani dupa ce isi face cartea de identitate (buletinu)

| beatrice9849 a răspuns:

14 ani!

| AllyAlly2a a răspuns:

De la 15-16 ani incolo.

| Nickolas94 a răspuns:

De la 14, si nu e neaparat sa aiba buletin, e de ajuns si un certificat care sa confirme virsta persoanei!

| Cenusareasa09 a răspuns:

Eu cred ca de la 12 ani, dar trebuie sa ai centura pusa, chiar si in spate, eu am patit-o.

| AndraRox a răspuns (pentru Cenusareasa09):

Asta e in Romania! happy

| bPm a răspuns (pentru AdytzaSweet16):

"ca copilul" serios? ...Pe bune cati ani ai? happy

| Cenusareasa09 a răspuns (pentru AndraRox):

Nu. eu am fost in Germania si abia implinisem 12 ani, si am stat in dreapta soferului. nu am patit nimic happy