| cyupaku a întrebat:

De stam deplorabil la capitolul infrastructura de drumuri si nu avem suficiente autostrazi si aici nu ma poate contrazice nimeni ca stam cel mai prost din Europa deoarece pana si Bulgarii ne-au intrecut

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La noi autostrazile se construiesc de politicieni, iar muncitorii fac politica.

| tril a răspuns:

Nu prea inteleg unde e afirmatia si unde e intrebarea ta.
Dar la noi, unde coruptia e litera de lege, drumurile se construiesc pentru... a se autodistruge. Cind drumul se strica, cine mai poate vedea unde s-au dus banii? Mai ales ca e nevoie de alti bani pentru reparatii, ca lumea cere drumuri... si tot asa. Nici un control, multa hotie.