| gicaputinica a întrebat:

Din motive de alta natura, voi pleca pentru cateva zile pe Vidraru la cabana Cumpana.
Bineinteles ca voi pescui dar...
Vreau sa dau la fel ca pe balta adica, motura cu momitor si sa stau sa astept.
Nu vreau sa fac muschi aruncind si recuperand la lingurita sau ce mai se foloseste.
Am inteles ca in ac, merg viermii si ramele. Problema e ca nu stiu ce sa pun in momitor.
Aveti vreo idee?
Dau o saramura stropita cu muuuulta bere big grin

Si FUNDA!

1 răspuns:
| MeTiN2SeVeRiN a răspuns:

Daca vrei sa pescuiesti la un rau nu poti sa arunci montura si sa astepti.arunci cu undita mai sus pe rau decat pozitia ta, o lasi sa mearga dusa de rau pana trece de tine cu 4 metri dupa care o arunci iar pe momitor eu pun de obicei mamaliga cu boabe de porumb